Physical and Spiritual Healing in Chassidism
‎הריפוי הגשמי הרוחני האנרגטי הפיזי ותורת החסידות

Dovid Yitzchak Garbarchik, Sao Paulo, Brazil 
Essays 2018 / Health and Fitness

שלום וברכה!

ברשותכם אשמח להציג בפניכם ולכתוב עבורכם מאמר וחיבור זה על הנושא של

הריפוי הגשמי הרוחני האנרגטי הפיזי ותורת החסידות.

כבר תקופה של כמה שנים שעבודתי מתמקדת בביקורים בבתי רפואה עבור יהודים המאושפזים לתקופות קצרות ולעיתים ארוכות יותר .

הביקור נועד לתת ולהגיש הקלה במצב הרוח הנפשי של המאושפז ובני משפחתו שיחיו.

תפקידנו בביקורים להתפלל עם המאושפז ובני משפחתו להציע להם להניח תפילין לומר מילות עידוד יצירת קשר לעתיד ובעיקר להקשיב.

לפעמים האדם המאושפז נמצא ברוב שעות היום לבד ואין לו עם מי לנהל שיחה, תפקידנו להקשיב ורק להקשיב וזאת אחת העבודות שמצריכה השקעה.

העבודה בבית הרפואה היא למצוא את הבן החמישי שעדיין לא הגיע ועדיין לא הופיע בליל הסדר כפי שהרבי הסביר שבליל הסדר נמצאים ארבעת הבנים אבל את החמישי שלא הופיע צריכים לחפש ולמצוא.

במשך הזמן הרגשתי לפעמים עומס או חולשה בזמן הביקורים.

חיפשתי מענה לשאלה זו, האם תופעות החולשה או ההרגשה המוזרה היא כתוצאה מתזונה לא מסודרת או כתוצאה מחולשה או אולי אפילו בגלל האדם שמאושפז בבית רפואה שגורם לי חולשה בגלל הביקור?

התחלתי לחפש מענה לתשובה זו ע”י שמירה על תזונה נכונה ועדיין התופעות המשיכו.

עד שביום אחד התקשר אלי חבר וסיפר לי שאשתו שלחה לו מכתב מעורך דין שעליו לצאת מהבית באותו היום.

להפתעתי ולשאלתי מה פשעו השיב שהוא מעונין ורוצה להעביר את ילדיו לבית ספר יהודי שעד לשנה זו הם למדו בבית ספר גוי.

התפלאתי על עצם העובדה שאשתו סילקה אותו מהבית ובפרט על נושא שלכאורה אפשר לשוחח ביניהם על כך,הזמנתי אותו לשיחה על המצב ולראות איזה דברים אפשר לפעול ולעשות על מנת לסדר שלום בית ביניהם.

הוא סיפר המון דברים על אשתו, אמרתי לו שכדאי לשוחח גם עם אשתו שתבוא אלינו לשוחח על הענין, הוא דחה את ההצעה ואמר שהיא לעולם לא תבוא לדבר עם רב, אוקי אמרתי לו והסכמתי לדבריו.

כתוב בפרקי אבות “אל תדין את חברך עד שתגיע למקומו” וכתוב גם בפרקי אבות “והוי דן כל אדם לכף זכות”

חשבתי לעצמי,אני לא יכול להיות שופט ולומר לו או לאשתו מה אתם לא בסדר ובמה אתם כן בסדר. גם ללמד זכות עליו ועליה,אבל איך עושים את זה?

לאחר כמה ימים היא הופיעה בביתנו.

להפתעתי היא סיפרה וציירה את בעלה כאדם הכי גרוע, לא ידעתי איך להמשיך לטפל בהם צילצלתי לארץ ושוחחתי עם בני משפחה והמליצו לי לשוחח עם מישהי התקשרתי אליה והיא אמרה לי שהאשה שאני מנסה לעזור לה היא בת 40 אבל מתנהגת ומקבלת את עצמה ואת הסובבים אותה לא כמו אשה בת 40 שיכלית ורגשית, אלא רגישה ברמה מאוד חזקה אם התנהגות מאוד שתלטנית פגועה כאובה ללא יכולת לסלוח על כלום ללא יכולת הגנה על עצמה.

מכאן הגעתי ונחשפתי לשיטת TAT השיטה שעוזרת לאדם לבנות את עצמו מחדש השיטה שעוזרת לאדם להגיע לאני האמיתי שלו.

השיטה שעוזרת לאדם לנקות את עצמו את תוכו מכל מה שמפריע לו במהלך החיים או מדורות קודמים שטבועים בתוכו.

איך פועלת השיטה?איך עובד TAT ?

1.בשונה משיטות טיפול אחרות ב – TAT המטופל עובד על עצמו כמטפל.

2.ב – TAT יש לטיפול שורשים יהודיים והוא נעשה ע”י הנחת הידיים במקום תפילין של ראש שמונחים כנגד מרכזי הזכרון שבמוח.

3.TAT מרפא טראומות בצורה מושלמת,כמו אמא המרפאת את הקשיים של הילד ע”י שפע של אהבה.

4.ב – TAT אנו עוזרים למטופל להעביר את התמקדותו בכאב או בטראומה שנמצאים בגוף או בנפש, למפגש עם הנשמה הטהורה, שבה (בנשמה הטהורה) אין לסבל שום נגיעה ושום שייכות.

5.יצירת שינוי באמונות שלנו בנוגע למציאות, מולידה שינוי בתאי הגוף.

6.TAT עוזר לנו להשתחרר ממידע ישן שנחרט באדם ע”י הטראומה ומאפשר לנו לפנות מקום למידע חדש עדכני וחיובי לפיו נוכל להתרפא ולהתנהג.

7.התקשורת בין תאי הגוף שלנו (למעלה מ-50 טריליון)נעשית באמצעות אור.

TAT מוסיף אור שמועבר באמצעות התאים לכל חלקי הגוף במהירות האור.

8.TAT מחבר בין ערוצי הגוף לבין המוחמרכזי הראיה והמוח הישן (תת-מודע).

9.TAT מאזן ומשלב בין ההפכים – שלילי וחיובי.

10.TAT פועל כטיפול הומאופתי מפני שהוא מקציב את המינון המדוייק הנדרש לגוף.

11.TAT פותח מקום לריפוי כללי של האדם.

12.TAT מפריד בין הזכרון של המקרה הטראומתי לבין החוויה הרגשית.

13.סדר העולם שמתוך הצרה יוצאת ישועה מתוך החושך יוצא האור.גם ב – TAT בהתחלה הקושי יכול להתגבר ובהמשך הוא מתמעט עד לריפוי מוחלט.

14.ב – TAT אנחנו מניחים את אצבע האמה על ה”אצטרובל” שבמוח המשמש כמנצח על כל פעילות הגוף.

15.איש אינו יודע במדויק כיצד פועל TAT.

לאיזה מצבים ולאיזה אנשים TAT יכול לעזור ?

להפרעות מתח שלילי בחיים הפרטיים בעבודה בקשר עם אנשים.

בעיות ריגשיות מתח רגשי

בעיות בשלום בית

בעיות בלימודים בעיות חברתיות

בעיות של קשב וריכוז

סוגי הפרעות של בריאות

סוגי פחד למיניהם כדוגמת אין אמון בעצמו אי אמון באחרים ועוד ועוד מצבים.

באחד מהמקרים נתבקשתי לטפל בנער שהיתה לו בעיה של ריכוז עקב אבחנה שהוא כמעט אאוטיסט. נפגשתי עם אביו של הנער לשאלת האב האם אפשר לעשות טיפול TAT לילד השבתי לו שכן אפשר לעשות כי את הריפוי עושה הקב”ה ואנחנו רק משתדלים.הילד הסכים לשתף פעולה בטיפול. לאחר שעה של הטיפול נפרדנו כידידים. למחרת התקשרתי לאבא לשאול מה קורה עם הילד והוא ענה לי במילים האלו, ברוך השם אשתי סיפרה לי שהילד קם בבוקר חדש ורוצה לעשות את הדברים רגיל בלי שום בעיות לאחר מכן התקשרתי לאבא שיספר לי אם אפשר, מה השינוי שפעל הטיפול? תשובתו היתה שהילד רגוע ברוך השם.

ב TAT עובדים על הניקוי של האדם מהתפיסות שגורמות לו דכדוך, הרגשת אכזבה, הרגשה של ריחוק הרגשה של שליטה מוגזמת ועוד הרגשות שליליות שמקשות על התפקוד היום יומי לעשיית פעולות פשוטות שנמנע האדם לעשותם עקב תלותו בהרגשה השלילית שנראית אצלו ומרגיש שהיא חיה אצלו.

ב – TAT לומדים כמה דברים בסיסיים כדי להיות מטפל ובטיפול עצמו שהאדם מקבל ועושה לעצמו ע”י מדריך או מדריכה הוא כבר מבצע ומיישם את השיטה

מה מקבלים ב – TAT ?

נוכחות וקבלה

נוכח פירושו להיות עם עצמך כל הזמן קבלה פירושו לקבל את עצמך כפי שאתה ולקבל את האדם השני כפי שהוא בלי לנסות לשנות את עצמך ובלי לנסות לשנות את השני

זאת עבודה שדורשת השקעה של זמן והמון זמן העבודה של TAT זה לשחרר את האדם מהבעיה את הבעיה מהאדם השחרור גורם את הריפוי

לפני שלוש שנים התקיימה בארץ סדנא של TAT לאחר כינוס השלוחים

הרגשתי צורך לבקש מהרבי ברכה הסכמה המלצה לעבודה בשיטת TAT

לאחר טבילה במקווה תפילת שחרית אמירת השיעורים היומיים חת”ת ורמב”ם הייתי בבית כנסת אמפייר שול עמדתי מול האגרות קודש וביקשתי שהרבי יכוון את הדבר הזה יברך את העבודה הזאת יראה לי האם אפשר להתעסק עם השיטה הזאת האם בכלל זה שייך אלינו בתור חסידי חב”ד שלא רגילים להתעסק בדברים האלו ובשיטות האלו

לאחר ריכוז התבוננות כוונה נפתח האגרות חלק י”ג עמוד רל”ד והמכתב מתחיל בעמוד הקודם קראתי את המכתב הרגשתי שאין מילים להסביר את המענה הזה כל הקורס שלמדנו ושנלמד כתוב בתוך התשובה

וכך זה לשון המכתב

ב”ה ג’ תמוז, ה’תשט”ז

ברוקלין, נ.י.

לכבוד דר. ד. אלקנה שי’

שלום וברכה!

בנועם קיבלתי מכתבתו מה-15 לחדש מאי, ונהניתי לקרות בו ע”ד התענינותו בתורת החסידות ואיזה פרטים מהשקפתו בזה,ובפרט בענין השמחה.

ובמה שכותב שרגש השמחה מקושר עם פעולות בלוטות הפרשה הורמונלית כו’ המגיעות עם הדם אל המוח כו’. הנה כיון שהגוף והנפש מקושרים ומאוחדים ממש ומהוים אחידה אחת, הרי מובן הוא אשר כל תופעה בנפש גורמת לתופעה בגוף. ואקוה שיסכים עמדי שענן האחדות שבזה העולם קטן, המשמש משל ודוגמא לאחדות האמתית שבעולם הגדול, הוא לא כדעת שיטת הפאנטעאיזם שהכל הוא טבע וחומר, אלא להיפך שהכל הוא רוחניות. ולמעלה מזה, שהכל הוא אלקות, וכמו שמעיר בעל התניא בקצרה בפירושו על הכתוב גוי אחד בארץ, שגם בעניני ארץ לא יפרידו מאחד האמת ח”ו (אגה”ק סי’ ט, ע’ קי”ד, א).

וכדאי להעיר, אשר אלו שאחזו בשיטת בשיטת המאטעריאליסמוס כשהיו מוצאים איזה ענין נפשי שהי’ קשור בשנויים בגוף, כגון תגובות אלקטריות וכדומה, היו שמחים בזה כמוצא שלל רב, כאלו מצאו בזה סמך לשיטתם.

אבל באמת, לא רק שאין בזה כל סתירה, אלא אדרבה, זהו תוצאה שכלית מן האמת המוחלטת של אחדות הבורא, היינו שה’ אחד ואין עוד מלבדו, ולא רק שאין אלקות מלבדו ח”ו, אלא אין עוד (שום מציאות) מלבדו, שהוא אחד מהרעיונות היסודיים של תורת החסידות, כמבואר בשער היחוד והאמונה לרבינו הזקן.

ואשר לסיום מכתבו, בו כותב אשר אין הגאולה יכולה להיות שלמה עד שיחדל אביון מקרב הארץ וכל בני אדם יעבדו בעבודה משותפת ואחריות הדדית ללא עניים ועשירים, אין אני מסכים לדעתו, כי בטבע האדם הוא אשר רגש אושר אמתי בא לו כשיכול להטיב לזולתו, שזה אפשר רק כשאחד עשיר והשני עני. אבל אין בזה סתירה לטענתו הצודקת על העוול שבעצם ההבדל, וכמבואר בתורת החסידות, אשר כל נברא, אם רק הנהגתו מתאימה לבריאתו, הריהו לא מקבל בלבד אלא גם משפיע, זאת אומרת, אם עני הוא בדבר אחד עשיר הוא בדבר שני. ונפלא רעיון זה, אשר אפילו בהנוגע לבורא עולם ומנהיגו אומרת תורתנו אשר, כביכול, גם הוא לפעמים מקבל ולא רק משפיע, וכמבואר במאמרי חסידות על הכתוב למעשה ידיך תכסוף ומאמר רז”ל עבודה צורך גבוה.

איננו כותב באיזה מקצוע משטח הרפואה עוסק, ואתענין לדעת את זה,ובעל אופן, תקותי שכשמתעסק ברפואת הגוף של הבאים אליו, מביא בחשבון גם תכונת נפשם ורפואתה, וביחוד של אלה שאינם יודעים כי נפשם חולה היא ולכן זקוקים ביותר לטיפול רפואי.

בכבוד ובברכה.

אם הוציא לאור איזה ספרים או מאמרים באי איזה מקצוע או לשון, אתענין לקבלם בעד הספרי’ שלי ות”ח מראש.

זה תוכן המכתב ואציין את הקשר בין המכתב לטיפול בשיטת TAT

בשיטת TAT לא מבקשים מהאדם מהשכל שלו מהדעת שלו לרפאות את הבעיה או את ההפרעה. בשיטת TAT נותנים להקב”ה לרפאות את ההפרעה או את הבעיה כי רק הקב”ה יודע את ההרגשה של האדם כי רק הקב”ה מרגיש את ההפרעה יחד עם האדם ולפעמים האדם בעצמו לא יודע למה הוא מרגיש רע עצוב מדוכא מדוכדך לפעמים בלי סיבה ולפעמים עם סיבה אבל הוא לא יודע למה העוצמה הזאת כ”כ מפריעה לו.

דוגמא נוספת בכינוס השלוחים הצעתי למישהו ללמוד את השיטה כדי לעזור לאנשים שהוא מכיר.הוא הסכים לעשות טיפול לעצמו על שלום בית

נפגשנו במקום פרטי אינני יודע מה הפריע לו הוא לא סיפר לי כי לא צריך לספר לי לאחר 45 דקות הוא אמר שזהו כבר לא מפריעים לי הדברים

הריפוי נעשה ע”י אנרגיה שמקורה בהקב”ה שנמצא בתוך כל דבר בתוך כל מקום בכל זמן

היכן כל זה נמצא בחסידות?

אדמו”ר הזקן כותב ומתאר בתורה אור ובתניא את כל מה שלומדים בקורס TAT

שהדמיון הוא בעצם גורם לנו לחשוב שהדבר הוא אמיתי מאוד, הריפוי נעשה ע”י

אנרגיה שמפיצה אור פנימי שמרפא את התאים בזכרון.

 

אדמו”ז מביא בתורה אור פרשת וארא וזה לשונו:”והנה תכלית השלימות של ימות המשיח שהוא בחי’ לידה והתגלות אור ה’ בקרב איש ולב עמוק כמ”ש ונגלה כבוד ה’ וראו כל בשר וגו’. וכתיב כי עין בעין יראו וגו’ הוא תלוי במעשינו ובעבודתנו בימי הגלות ע”י התעוררות אהבה המסותרת ודאי בלבו של אדם עד שתחפוץ בפצה ותשוקה ונפש שוקקה ולהיו’ אהבת ה’ בהתגלות לבו.”

בתוך האדם יש מקום ששם הוא תמיד רגוע תמיד שמח אף אחד לא מפריע לו הוא מתרגז על שום אדם שם הוא אוהב את כולם וכולם אוהבים אותו.

מהמקום הזה מגיע הריפוי,זה מקום נקי ומהמקום הזה מתפשט לכל הגוף הפיזי המנטלי האנרגטי הרוחני עד שהאדם אומר אני מרגיש טוב מרגיש רגוע באמת והכל בעזרת השם תמיד.

בתניא בחסידות כתוב המון השחרור מהמיצרים ומהגבולות הטיפול הזה גורם לאדם להרגיש משוחרר

זה מופיע פתאום בתוך הטיפול האדם מרגיש אומר אני מרגיש משהו שונה אני מרגיש טוב המתח ירד אני יכול להסתכל לאדם שהרגיז אותי ולא להתרגש ממנו בתוכי כבר אין כעס על האדם שהכעיס אותי

כדי להרגיש את זה צריכים לקבוע תור עם מישהו שכבר למד את הקורס

המטרה שעוד אנשים ונשים יעשו את הטיפול ואח”כ באם רוצים ללמוד איך לעשות לעצמם ואיך לעשות לאחרים

לסיכום הדברים והסבר השיטה והטיפול איתה

מהם הדברים שהאדם באופן כללי או פרטי מקבל אחרי הטיפול ב – TAT.

שחרור, ריכוז,יכולת אבחנה,רוגע,ועוד הרגשות של חיבור לעצמך

אתה עם פחות ספקות, מקבל את האנשים מסביבך, מקבל את עצמך

מרגיש טוב עם עצמך ועם הסביבה ועוד ועוד .

יש עוד המון דוגמאות סיפורים אמיתיים שאנשים נרפאו ע”י השיטה וכמובן ע”י המטפלים ובעיקר ע”י האנשים שרצו ושרוצים לעשות את השינוי בחיים,בחייהם הפרטיים ובחיי משפחתם שיחיו ובחיי קהילתם.

ונזכה בעזרת השם ובעזרת הרבי ובעזרת כולם להצלחה בחיים הפרטיים ובעבודת כל אחד ואחת לניקוי פנימי להתקדמות בהצלחה להרגשה טובה ונעימה לביאת והכנת פני משיח צדקנו בקרוב ממש עכשיו